Vítězem úvodního závodu letošního ročníku Tourist Trophy Isle of Man se stal Bruce Anstey, pro něhož to bylo premiérové superbikové vítězství na Manu. Náš Kamil Holán s BMW dokončil na třiatřicáté pozici

Jezdec týmu Valvoline Padgett Honda, zkušený Bruce Anstey, zvítězil v nedělním zahajovacím závodě Tourist Trophy Isle of Man 2015, kterým byl první závod kategorie Superbike. Závod, jež se měl konat již včera, ale kvůli nepřízni počasí se jel až dnes, znamenal pro Novo-zélandského jezdce jubilejní desáté vítězství na TT.

Po úvodním kole, ze šesti, se vedení ujal Ian Hutchinson jedoucí na Kawasaki týmu Paula Birda, ale po zastávce v boxech na konci čtvrtého kola o vedení přišel, když se před něj dostal pozdější vítěz Bruce Anstey.

Z vítězství se tedy radoval Bruce Anstey, který vyhrál před Ianem Hutchisonem, kterého porazil o 10,977 sekund. Třetí místo vybojoval James Hillier, jež o třináct sekund poslal mimo pódium velezkušeného Johna McGuinnesse.

Samotný závod byl předčasně ukončen poté, co v posledním kole havaroval v úseku The Nook populární Michael Dunlop. Jezdec zůstal naštěstí nezraněn a byť kulhající, tak do cíle došel pěšky.

Náš Kamil Holán má za sebou velkou premiéru v Tourist Trophy Isle of Man. Český jezdec náročný závod dokončil na 33. místě a o bronzovou repliku jej připravil pravděpodobně pouze předčasný konec závodu.

V pondělí jsou na programu tři závody. V 11:45 hodin našeho času odstartuje závod kategorie RL360 Superstock, v 15:00 hodin středoevropského letního času se pojede první závod kategorie Sure Sidecar a v 19:30 pak poslední pondělní závod, kterým bude první ze závodů kategorie Monster Supersport.

Prvních šest jezdců obdrželo stříbrnou repliku Mercura, jezdci od sedmého místa díky předčasnému konci závodu neobjeli plný počet kol a žádnou repliku tak nezískali.