Vrátí se Rally Dakar do Afriky?

4. ledna 2016 v 15:21

Autor: Petr Štola
Fotografie: archiv HONDA

Velikost textu: smaller normal bigger

Díky problémům s hledání pořadatelských zemí Rally Dakar na území jihoamerického kontinentu, se začalo hovořit o případném návratu do Afriky ...

Kvůli hrozbě teroristických útoků přišel v roce 2009 pořadatel Rally Dakar, agentura A.S.O., s přesunem závodu z Afriky na jih Ameriky. První ročníky v Argentině a Chile ukázaly, jak skvělé místo je tato destinace pro dálkové rally.
 
Bohužel odstoupení Chile a Peru z pořádání letošní rally přineslo nejen komplikace se stavbou letošní trati, ale i myšlenky na návrat do Afriky. Na zahajovací konferenci tuto možnost naznačil ředitel A.S.O., pan Etienne Lavigne.
 
„V jižní Africe, konkrétně Angole, Namibii a Jihoafrické republice, existují důvody k pořádání tohoto typu soutěže," říká Etienne Lavigne, ředitel pořádající agentury A.S.O. „Hovořili jsme o tom asi před dvěma lety v hlavním městě Angoly, Luandě. V této části afrického kontinentu je to možné. V severní Africe je to kvůli politické situaci nemožné.“
 
O tom, že se ale pořadatel nevzdává ani šance nadále pokračovat v jihoamerických destinacích, svědčí slova, která Etienne Lavigne dodal vzápětí a naznačil tak, že i v roce 2017 uvidíme Rally Dakar na jihoamerickém kontinentu.
 
„Do budoucna musíme znovu získat pro rally podporu více zemí,“ pokračuje Lavigne. „Rádi bychom opět uspořádali etapu Dakaru v Chile. Důležité pro nás je vybudovat kvalitní závod.“

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

Dave 5. ledna 2016, 9:23 | 1 0

bububu
Spíš takové postrašení států jižní ameriky, že když nebudou poslouchat pořadatele závodu, tak jim vezmou podnik, tedy peníze. Afrika je daleko nebezpečnější a to v kterékoli části. Tady se může stát tak maximálně to, že jeden prší. Ale po autech se nestřílí, kamiony se nekradou atd. . .

xtezeto 4. ledna 2016, 21:52 | 0 0

Dakar
Snad se toho jednou dočkám. Po tom co se ,,Dakar"jede v Americe,jsem ho přestal sledovat. Chybí mi pravej africkej písek. Ten popílek,nebo v čem to teď jedou je hnusnej.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist