Vyjádření: Ředitel závodu k incidentu v Sepangu

25. října 2015 v 23:01

Autor: Petr Štola
Fotografie: motogp.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Ředitelství závodu, vedení ředitelem Mike Webbem, rozhodovalo o incidentu, při kterém došlo ke kontaktu mezi Valentino Rossim a Marcem Marquezem. ...

Ředitelství závodu, vedení ředitelem Mike Webbem, rozhodovalo o incidentu, při kterém došlo ke kontaktu mezi Valentino Rossim a Marcem Marquezem. Výsledkem jsou tři trestné body pro Rossiho a jeho start do závodu ve Valencii z poslední pozice, což s největší pravděpodobností ovlivní celkové pořadí Grand Prix MotoGP 2015. Po vynesení rozsudku vše Mike Webb okomentoval.
 
„Rozhodnutí je, že ředitelství závodu uložilo tři trestné body Valentinu Rossimu za nezodpovědnou jízdu, to znamená, že úmyslně způsobil kontakt. Schválně jel zatáčku zeširoka, aby se pokusil přinutit dalšího jezdce vyjet ze závodní stopy. Výsledkem byl pád, a tak se jedná o nezodpovědné řízení způsobující pád. Za to jsme Rossimu uložili tři trestné body.“

 
Tolik Mike Webb oficiálně k incidentu a postihu za něj. Ředitel závodu se však k celé záležitosti vyjádřil i vně své funkce. „Mohu vám dát obecný názor, než citaci z našeho jednání, protože samozřejmě probíhalo za zavřenými dveřmi. Marc vysvětlil, že jel svůj normální závod a čekal, až bude mít dobrý pocit z pneumatik. Jezdil rychle, když to šlo a zpomaloval, když musel. Valentino byl toho názoru, že Marc záměrně zpomaloval tempo závodu, což bylo nečestné. Vyslechli jsme oba jezdce a podle našeho názoru byla nějaký vina na obou stranách. Nicméně pokud jde o řády, tak Marquez při jízdě nezpůsobil žádný kontakt, neporušil žádné řády jako takové. Máme ovšem pocit, že jeho chování bylo příčinou problémů Rossiho, který na to reagoval. Bohužel reagoval způsobem, který je proti řádům.“

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 18 komentářů

Láslo 29. října 2015, 11:15 | 4 2

Titul Moto GP
Jak již bylo řečeno a mnohokrát napsáno!!! VR46 mu projde vše, ale tentokrát to přehnal. Takto někoho kopnout při fotbale, tak dostane červenou a jde ze hry ven. Myslím si že trest je mírný a opodstatněný!
Již mnohokrát VR46 ukázal, že není čestný např. vyvážení S.Gibernaua a proto je důležité takové jezdce trestat. Doufám, že ten hlavní trest za nesportovní chování příjde ve Valenci a nestane se mistrem světa.
Zaslepenost a neobjektivnost fanoušku VR46 se už ukázala při předposledním závodě, kdy jim vadilo že byl předjet Iannonem a chtěli ho za to "zlinčovat".
Prosím buďte objektivní a na titul s VR46 zapomeňte.

Láslo 29. října 2015, 11:15 | 1 1

Titul Moto GP
Jak již bylo řečeno a mnohokrát napsáno!!! VR46 mu projde vše, ale tentokrát to přehnal. Takto někoho kopnout při fotbale, tak dostane červenou a jde ze hry ven. Myslím si že trest je mírný a opodstatněný!
Již mnohokrát VR46 ukázal, že není čestný např. vyvážení S.Gibernaua a proto je důležité takové jezdce trestat. Doufám, že ten hlavní trest za nesportovní chování příjde ve Valenci a nestane se mistrem světa.
Zaslepenost a neobjektivnost fanoušku VR46 se už ukázala při předposledním závodě, kdy jim vadilo že byl předjet Iannonem a chtěli ho za to "zlinčovat".
Prosím buďte objektivní a na titul s VR46 zapomeňte.

Mb138 29. října 2015, 7:37 | 0 1

VR podpora
VR je zavodnik, MM taky, jen si myslim, ze na poradach teamu VR se resi motorka a trat a u MM spise pravidla a strategie. Kazdy z nas obcas potka takove ty "chytracky" a ono kdyz je nekdo sem tam nepotresta, tak pujde vse tam, kam miri MotoGP (do Spanelska). Jsem rad, ze jsem jednim z vice jak pul mega podporovatelu VR.

Martin 27. října 2015, 16:13 | 0 1

Podpořte VR46
https://www.change.org/p/motogp-race-director-mike-webb-remove-the-penalty-from-valentino-rossi-and-bring-back-integrity-to-the-championship-2246013d-9c5a-44e9-b306-02c667fce09c?recruiter=413668098&utm_source=share_petition&utm_medium=email&utm_campaign=share_email_responsive

Ice 27. října 2015, 12:15 | 0 1

mike
Mike, jednoznacne souhlas

Ice 27. října 2015, 12:15 | 0 1

mike
Mike, jednoznacne souhlas

mike 26. října 2015, 19:51 | 9 1

marquez
Když bojuje jezdec o první místo chápu že chce vyhrát a dělá proto vse. Když nebojuje o prvni ale jede naplno protože jeho cílem je zvítězit chápu to.Chapu že předjíždí tam kde všichni si mysli že je to možné, chápu že předjíždí s rizikem pádu druheho. Vítězství je vitezstvi, ale když se že zacodu, že závodníků vytratí touha vyhrávat a nahradi se jinou touhou, je gnus, necestnost a zvrhlost. Ať si myslíte od toho incidentu cokoliv.

Můj názor je, že MM93 nechtěl v tom závodě zvítězit. A proto pro me bude necestnej závodník bez srdce pro tento sport. A lorenzo byl taky divnej, rychle pryč do soukroumi ať si mužů hlasitě zasmat jak to MM dokonale vyslo.

A Rossi ? Starému mazajovi ujeli nervi. Když se vcitite di jeho situace určité pochopite proc. Místo boje o titul bojoval s ne-zavodnikem

lubos 26. října 2015, 13:00 | 6 1

je to fraska
marquez je total bezmozek, uz od vstupu do motogp mi bol nesympaticky, ale teraz vidime ze aj ako sa chova a jazdi..

rossi nezostal nad vecou a pospini to jeho image ale treba uznat 1 vec

spanielska lobby je uz fakt silna, zoberme si len ze vo spanielsku sa idu 4!!!! zavody za sezonu..
sak to premenujme za medzinarodne majstrovstva spanielska rovno.. fakt ubohost,

vale, pod do wsbk, toto zacina byt fakt onicom

BRoy 26. října 2015, 12:55 | 5 2

Hnus
Toho protekčního spratka jsem nikdy nemusel, ale uznával jsem, že je to talent. Včera ale prokázal, že je křivácké hovado, morálně srovnatelné s fotbalovými simulanty (což je ostatně také trend vzešlý z jeho vlasti). Dále už mezinárodní mistrovství Španělska, ve kterém může zvítězit kdokoliv, pokud je Španěl, sledovat nebudu! Sbohem MotoGP! Vystačím si s WSBK, kde je příslušníků tohoto národa minimum a tak se, zatím, vítězí férově.

Honda 26. října 2015, 10:13 | 3 1

wow
Ty woe Mariáne, ty si vážně husto krutej borec. Trochu mi to připomíná vyjádření mluvčího prezidenta - to co je bílé je vlastně černé a to kulatý je čtverec

petebigbang 26. října 2015, 9:50 | 7 0

the race clash
Tyhle věci by se měly řešit s odstupem času, tedy minimálně další den po uklidnění emocí a zejména po řádném prošetření. To se bohužel neděje a proto nejsou rozhodnutí odpovědných osob zrovna ideální. Jezdecký styl Markéz je možná někomu sympatický, ale většina lidí, kteří jezdí a vědí o čem to je obdivuje spíše umění Rossi, Pedroza, Lorenzo atd. Tito jezdci jezdí velmi tvrdě, ale neohrožují při tom ostatní kolem sebe, jelikož používají mozek, což Markéz neumí. Je to škoda, protože jinak je to velmi talentovaný jezdec, ale předjíždět když na to nemám tím, že to tam pošlu zevnitř a narazím zezadu do soupeře je hodně primitivní a mělo by se to ze závodů odstranit !!! Zrovna tak jako taktika úmyslného vybržďování soupeře, což bylo v Australii a hlavně v Malajsii od Markéz vůči Rossi naprosto zřejmé (viz další záběry kamer, hlavně z helikoptér). Pokud rozhodnutí ředitele závodu zůstane nezměněno, poškodí to nejen Rossi, ale celé MotoGP , jelikož většina slušných lidí ztratí zájem po takové manipulaci a Lorenzo nemůže mít ten dobrý pocit, že je opravdu nejlepším jezdcem sezony 2015!!! Jsem optimista a doufám, že se o titul bude opravdu bojovat na trati v závodě !!!

KAB 26. října 2015, 8:25 | 7 2

Je to byznys
Tak především je totálně nefér de facto z kanceláře určit, kdo bude mistrem světa namísto toho, aby to rozhodli závodníci. Ta nehoda byla naprostá banalita a trest je prostě účelový: schválně odebrali přesně tolik bodů, aby aby to VR nemohlo stačit, kdyby dojel za JL, což bylo ještě pro jistotu pojištěno odsunutím na poslední místo na startu.

Jury prostě měla za úkol nějak zajistit, aby se ve Španělsku stal mistrem světa Španěl a není náhoda, že to celé vyvolal zrovna Španěl - prostě je ten šampionát cinknutý a nemá smysl to dál řešit, miliardáři si svými rozhodci pojistili svoje další příjmy, už to dávno není sport, ale byznys a tak je třeba to taky brát - nerozhoduje se na trati nebo v garážích, ale v byznyscentrech.

Daniel 26. října 2015, 7:33 | 6 1

Konec Moto Gp
Jestli je toto konečné rozhodnutí, pak už opravdu přestávám fandit, praštěný které dělá a dělal Marquez již druhou sezónu nikdo nikdy nepotrestal, ale tohle může sebrat titul Valemu, jsou to špíny...

saky 26. října 2015, 6:40 | 5 3

VRxMM
Je jasné, že každý budeme mít kladný názor k té straně, která je nám sympatičtější. Po shlédnutí večerního opakování jsem se ale utvrdil, že MM opakovaně vybržďoval VR. Co nastalo poté, můžeme nazývat zkrat VR, ale bylo patrné, že VR chce naoplátku MM vyvézt za obrubníky, aby ho úmyslně zpomalil a dostal trochu času. Co následovalo po tom. MM bylo už v tu chvíli jasné co se děje (nejdříve trochu narovnal motorku), ale pak místo přes obrubník to znovu složil a vrazil do VR. Jak hodně byl pád z jeho strany zinscenovaný ví jen on sám. Z mé strany šlo ze strany MM o nečistou hru, kterou dotáhl do vítězného cile

Trejsíč 26. října 2015, 5:03 | 7 4

O co jde?
Nevím o co jde, ale vím jistě o co nejde. Nejde o Fair Play, to se stejně tak jako v Seapngu krčí někde v koutě a hořce pláče... MM je ještě hodně mladý ale je také 2 náspbný mistr světa a VR má titulů 9 a je zdaleka nejstarší a nejmoudřejší. 6e se oba chovají jako rozmazlení a ublížení frackové pochopím u mladého MM. Ale "fotbalista" VR si to v jeho věku mohl odpustit. Zaslepené bláboly typu "Marián" jsou k smíchu. Pokud někdo jede nebezpečně, od toho je vedení závodu aby zakročilo a né že si budou jezdci vyřizovat účty mezi sebou na trati. Co kdyby se MM zranil? Každopádně v mých očích VR hodně ztratil. Nejrůznější Mariánové budou hledat vinu vždy na druhé straně, ale je to jako v případě nutné sebeobrany - nemůžeš někoho kdo Ti dá pěstí do nosu zastřelit ... Mylsím, že jury se zachovala jako EU v případě uprchlíků - vlk se nažral a koza? Ta zůstala vlstně skoro celé! Myslím, že pravdu má Lorenzo a doufám, že vahraje titul (ještě včera bych ho z celého srdce příl Rosimu) !

Macek 25. října 2015, 23:49 | 10 8

Loool
Je vidět, že rosici to nevezmou.... Baví mě jak VR je top, MM,JL jsou ubožáci atd... proč rosici nedokážou přijmout, že VR udělal chybu??? Osobne si myslím, VR je starej mazák a měl mít nadhled, ale nevydržel s nervama a to že MM jezdil agresivně. ... kurna jsou to závody GP - top strojů ....

mac11 25. října 2015, 22:26 | 9 7

špina a podrazy v moto GP
Jebe im z toho že nemajú na Rossiho ani v jeho 36rokoch a tak začali s špinavými cigánskymi taktikami a Marquez a Lorenzo sú uboziaci ktorí nemajú na to získať titul majstra sveta v Moto GP fair play štýlom tak sa uchylili k podegrackej taktike lebo slaboši cigansky na Rossiho nemajú.

Marián. 25. října 2015, 22:00 | 18 5

Omyl pánové!
Ředitelství by mělo vidět tohle, přiznat omyl a změnit rozhodnutí, protože kontakt způsobil Marc:
https://www.youtube.com/watch?v=u_s6jdyjpdw
...že ho Rossi vyvezl? Proč ne? Koledoval si o to! Rossi byl uvnitř, volil stopu. Že jsi na něj Marc doslova lehl a tím si vyprovokoval svůj pád je tady naprosto jasné. Rossi už v tý setině začal zrychlovat, koukal dopředu a když ucítil na noze váhu, instinktivně tu váhu odstrčil. To rozhodně nebyl žádný kopanec, ale svá vlastní ochrana!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist