První větší setkání týmů a jezdců paddocku WSBK probíhá na okruhu ve španělském Jerezu, kde dnes jezdil nejrychlejší Brit Tom Sykes. Na dráze se představil poprvé s BMW také náš Karel Abraham

Na okruhu Jerez de la Frontera ve španělské Andalusii začal dnes soukromý test několika týmů WSBK, WSS a STK1000. Po nočním dešti byla dráha dlouho mokrá, což pozdrželo jezdce ve svých boxech. Nicméně s přibývajícím časem se trať stávala sjízdnější a to zvýšilo aktivitu na samotném okruhu.

Nejrychlejší čas dne zaznamenal britský tovární jezdec Kawasaki Tom Sykes, který den končil s časem 1:40,882, což je o 0,254 sekundy rychlejší, jak nejlepší kolo Jonathana Reye při loňském závodě. Sykes po dnešním testování uvedl, že hlavní příčinou jeho aktuální rychlosti je dobrá zimní příprava.

Druhým nejrychlejším jezdcem dne byl tovární pilot Ducati Chaz Davies, který byl o 0,159 sekundy pomalejší, jak Sykes. Davies dnes svou práci soustředil především na nastavení nového pérování Öhlins a elektroniky stroje Ducati Panigale R.

Třetím nejrychlejším jezdcem prvního dne testování byl úřadující světový šampión Jonathan Rea, kterého nejrychlejší kolo bylo o 0,328 sekundy pomalejší, než nejrychlejší kolo jeho týmového kolegy Sykese.

Velmi dobrou rychlost ukázal americký závodník Nicky Hayden, který s Hondou CBR1000RR objel celkem 66 kol a při padesátém stanovil své dnešní maximum 1:41,371. Pětici nejrychlejším jezdců završil další z britských jezdců, a sice Alex Lowes, který skončil s pátým nejrychlejším časem, přestože jeho snahu zastavila havárie v šesté zatáčce.

Na dráze byla i dvojice jezdců britského týmu Milwaukee BMW, tedy Australan Joshua Brookes a náš Karel Abraham. Australského závodníka dnes potrápil technický problém s elektronikou jeho BMW. Brookes tedy den končil se ztrátou 3,041 sekundy na nejrychlejšího Toma Sykese. Náš Karel Abraham zajel čas 1:45,482 a byl na 13. místě mezi jezdci WorldSBK a na 22. místě ze všech jezdců, kteří se dnes na trati představili.

Nejrychlejším jezdcem kategorie Supersport byl Turek Kenan Sofuoglu, zatímco švýcarský nováček Randy Krummenacher zakončil den působivým výkonem, když byl pouze o jednu desetinu pomalejší, než Sofuoglu.

World Superbike – test Jerez 2016 (úterý)
1. Tom Sykes (GBR, Kawasaki Racing Team) 1:40,882 (51 kol)
2. Chaz Davies (GBR, Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) 1:41,041 (57)
3. Jonathan Rea (GBR, Kawasaki Racing Team) 1:41,210 (50)