Na australském okruhu Phillip Island dnes začala finální dvoudenní příprava start letošní sezony WorldSBK a WorldSSP.

Test WSBK Phillip Island 2016 – pondělí (CELKOVĚ)

Ve druhé testovací části zajel v odpoledních hodinách nejrychlejší čas britský jezdec Tom Sykes, který tak potvrdil dobrou připravenost naznačenou při soukromých testech na evropském území. Tovární jezdec Kawasaki dnes uzavřel den hodnotou 1:31,097. Na druhé pozici výsledkové listiny dnešního dne skončil druhý z továrních jezdců Kawasaki Racing, Jonathan Rea, který na svého kolegu ztratil 0,196 sekundy. Trojici nejrychlejších uzavřel vítěz dopoledního testování, Michael van der Mark.

Po dopolední havárii se na dráhu v odpoledních hodinách podíval i náš Karel Abraham. Nováček WSBK ale v podstatě objel jen několik kol a svůj nejlepší čas z rána 1:34,706 nezlepšil. Karel i přes svou havárii rozhodně má potenciál k dobrým výsledkům, protože tento čas zajel již ve svém osmém kole a na rozdíl od ostatních neměl tolik času k zlepšení. Zítra bude mít jistě k dispozici již plně opravený stroj a lze očekávat, jeho výrazný posun výsledkovou listinou.

25. Peter Sebestyen (HUN, Yamaha) +6,830

Test WSBK Phillip Island 2016 – pondělí (dopoledne)

Na okruhu Phillip Island začala poslední příprava jezdců a jejich týmů před víkendovým startem Mistrovství světa Superbike a Supersport. Nejrychlejším pilotem dopolední části dnešního testování byl jezdec Hondy Michael Van Der Mark, který zajel nejrychlejší čas 1:31,510 a o 0,285 sekundy odsunul na druhou pozici Španěla Xavi Fores. Třetím nejrychlejším byl úřadující Mistr světa Jonathan Rea, jež za vd Markem zaostal o 0,435 sekundy.

V dopoledním programu testování, který byl narušen deštěm, se představil i náš Karel Abraham. Pro jezdce Milwaukee BMW to bylo první opravdové srovnání s kompletní konkurencí jeho nové třídy, ale trvalo pouhých osm kol, neboť poté brněnský závodník tvrdě havaroval v jedenácté zatáčce. Český jezdec byl převezen k lékařské prohlídce, kde naštěstí nebylo zjištěno žádné závažné zranění. Karel tak v dopolední části obsadil až 17. pozici.

25. Peter Sebestyen (HUN, Yamaha) +7,415

Test WSS Phillip Island 2016 – pondělí (celkově)

Prakticky celý den byl nejrychlejším jezdcem kategorie supersportů Mistr světa Kenan Sofuoglu, nicméně v posledním kole zajel nejrychlejší čas dne nováček a kolega tureckého závodníka v týmu Kawasaki Pucceti, Randy Krummenacher, který nakonec zajel nejrychlejší čas 1:33,678. Na druhé pozici tedy skončil Kenan Sofuoglu, zatímco třetím nejrychlejším byl francouzský tovární jezdec MV Agusty, Jules Cluzel.

Návrat našeho Ondry Ježka do kategorie Supersport také nevyšel nijak špatně. Kuřimský jezdec s Kawasaki týmu GoEleven neustále okupoval top ten, aby nakonec završil den osmým nejrychlejším časem.

1. Randy Krummenacher (SUI), Kawasaki) 1:33,678