Yamaha DT-07, koncept ze zámoří

3. prosince 2015 v 16:56

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv, yamaha

Velikost textu: smaller normal bigger

Ještě jednou na téma Yamaha a flat track. Tento koncept má na svědomí Yamaha US, vychází z MT-07 a závodní oddělení se s ním rozhodlo oslavit 60 let Yamahy v racingu ...

Myšlenka vážně dobrá, ten motor je na flat jako dělanej. Yamaha na práci na této motorce najala Jeffa Palhegyiho z JPD Cycles, který má za sebou desítky customů včetně několika flatových speciálů se staršími motory této značky.

Ten se do toho pustil pěkně zhurta, z původní motorky zůstal vlastně jen motor a část elektriky. Rám je vlastní výroby, včetně zadní kyvné vidlice s nastavitelnou geometrií. Přední vidlice pochází z R6 a byla samozřejmě upravena (mimo jiné otočena), zadní tlumič je Öhlins. Když flat, tak to chtělo speciální kola, která Jeff našel u Propulsion Labs Wheels.


Brzdy na předku chybí, ve flat tracku je přední brzda zakázána, zadek je originál. Na motoru krom palivové mapy žádné zásadní změny nejsou, za zmínku stojí kompletní výfuková soustava od amerických specialistů Graves. Kompletní kapotáž ve výročních barvách pak JPD dělali sami.

Motorka, která sice sériovou výrobu neovlivní, ale na pohled krása a s tím motorem si pánové na trati rozhodně užijou hodně zábavy.

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist