Yamaha představuje sériový scrambler zatím jen pro USA

15. června 2016 v 10:26

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Yamaha Motor

Velikost textu: smaller normal bigger

Móda retro motorek je stále na vzestupu a do nabídky velkých výrobců se pomalu propracovávají scramblery. Dalším, kdo se tohoto trendu chytil, je japonská Yamaha ...

Proč scrambler? Část zákazníků si oblíbila čisté a jednoduché motorky odkazující designem na šedesátá léta, ale ne každý chce „trpět“ sportovním posazem na nějakém tom café raceru. Na delší cesty i pro ovladatelnost ve městě je ergonomie scramblerů se širokými řídítky určitě příjemnější. Navíc pokud chcete občas sjet mimo silnici někam k ohni, jde to lépe.

 

Na vlně oblíbenosti těchto motorek se sveze také Yamaha. Ta před pár dny představila novinku pro rok 2017, model SCR950, zatím však pouze pro americký trh. SCR očividně vychází z malého cruiseru Yamaha Bolt, u nás XV950. Zachován zůstává jak dvouválcový motor s válci svírajícími úhel 60° a objemem 942 cm3. Ten v XV umí 52 koní a 79,5 Nm a dá se čekat, že scrambler bude mít podobné hodnoty.

 

Zachována zůstala také atypická nádrž a dokonce i sekundární převod řemenem, který je pro motorku určenou i pro jízdu mimo asfalt velmi netypický. Nové budou naopak rozměry kol s 19“ vpředu, vyšší řídítka a také tlumiče s delšími zdvihy, které budou uzpůsobeny řádění na polňačkách. Komfortu pomůže nové rovné sedlo.  

 

V zámoří by se SCR950 měla začít prodávat už v červenci, jak to bude s Evropou, je ale zatím tajemstvím. Podle vyjádření českého dovozce jde zatím o striktně americký model a víc ukáží podzimní veletrhy Intermot a EICMA. Tak nezbývá říct víc, než že to taky chceme!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

Jerry 15. června 2016, 18:22 | 0 0

Scrambler?
XV950 je na svůj výkon neuvěřitelně těžká motorka. Designově hezký ale pochybuju že by ji odlehčili aspoň na 220 kg podobně jako Triupmh scrambler, který je pro mě zatím do roku 2015 jedinej pravej scrambler na trhu... vždyť se vyrábí už od konce 50. let


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist