Yamaha XSR900 Monkeebeast

17. srpna 2016 v 13:14

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Dvojice Per Nielsen a Nicholas Bech, známá jako Wrenchmonkees, se úpravám motorek věnuje už od roku 1998 a před devíti lety se tím začali živit naplno ...

Za tu dobu vyjelo z jejich dílny hodně zajímavých strojů a nyní se pustili do novinky XSR900. Ta podporuje retrostyl sériové XSR, ale zároveň ho ještě víc míchá s modernou. Stačí se podívat na použité přední světlo. Městský chuligán, který ale zvládne i nějakou tu polňačku, naprosto univerzální motorka pro moderního jezdce.

A stejně jako u ostatních strojů z projektu Yard Built bez flexy a svářečky. První zásadní změnou, kterou XSR v kodaňské dílně prošlo, je montáž drátěných kol Borani namísto litých. Přední vidlice zůstala původní, zadní tlumič vystřídal speciál K-Tech. Motorka si něco převzala také z enduro světa, konkrétně stupačky Gilles Tooling a řídítka Magura doplněná o rukojeti Biltwell Renegade a ovladače Motogadget.


V rámci projektu má každá motorka sérii dílů, které je dílna připravena prodávat majitelům té dané Yamahy. V případě Monkeebeast jde o hliníkový přední a zadní blatník, kryt motoru a práškově lakovaný kryt palivové nádrže. Vlastní výroby je pak také sedlo. Osobitý vzhled motorce dodává výfuková soustava a koncovka SC Project.

A pak že to bez té žluté nádrže nepůjde.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

mirolinek 17. srpna 2016, 21:53 | 0 0

krása
moc pěkná motorka sice by nemuselá mít krosová kola stačila by klidně silniční ale pěkná


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist