Yamaha XV950 The Face od Kingston Custom

7. srpna 2015 v 21:42

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Yamaha Motor

Velikost textu: smaller normal bigger

Projekt Yard Built vesele pokračuje a tentokrát zavítal do Německa. Tady se Dirk Oehlerking z Kingston Custom pustil do přestavby XV na bobbera ...

Sám autor označuje tuhle motorku jako Café Bob a je to jeho oblíbený styl (mrkněte na jeho web). Dlouhé nízké motorky s hadovými pneumatikami s býlími boky, drobné světlo a řídítka dolů, to všechno má Dirk rád. A tak nešel jinou cestou ani v případě XV950.

 

Základem tedy bylo změnit zadní partii motorky a celou ji snížit. Proto původní podsedlový rám Dirk uřízl a nahradil ho vlastním, který doplnil o bobek se sedlem vlastní výroby a také krátkými klasickými tlumiči Hagon. Práce na dílně pokračovala, bylo potřeba změnit polohu stupaček, frézovaly se brýle, zkracovala vidlice, dodělávaly detaily jako je MX štítek nebo průhledný kryt sání.

 

Celou tuhle parádu pak Dirk doplnil několika díly z eshopů, řídítka a brzdové vedení pochází od LSL, gripy a blinkry nesou značku Motogadget, stupačky jsou z katalogu Yamahy a patří původně na WR. Zmiňované oldschoolové pneumatiky jsou značky Shinko. Celé to pak završil krásný megafon výfukové koncovky a lakování v barvách starých závodních Yamah. Co vy na to?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

Somik 10. srpna 2015, 12:40 | 0 1

To PawelTx:
Děkujeme, Pavle.

PawelTx 8. srpna 2015, 0:59 | 1 0

Nice
Ahoj Somiku,diky za tyhle prispevky se super fotkama. Jsem sice spise silnicar-motardista, ale jako pro technologa-konstruktera je tohle pro me fakt nadhera. Nadherna ukazka excelentni rucni prace. Taky dobra inspirace pro (jednou snad) nejakou vlastni prestavbu. Dik za vasi praci


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist