Na okruhu Losail International Circuit byly rozdány první letošní body, v závodě nejslabší kategorie zvítězil Australan Jack Miller. Náš Jakub Kornfeil dojel do cíle šestý, první body si při své světové premiéře vyjel i Karel Hanika.

Okruh Losail International Circuit hostí zahajovací podnik letošního Grand Prix. Jako první se na start závodu postavili jezdci kategorie Moto3. Po startu závodu se do čela dostala dvojčlenná skupina Jack Miller-Alex Márquez, hoši ovšem maličko přehnali počáteční snahu a byli dojeti kvůli pomalu odcházejícím pneumatikám.

Vítěz prvního závodu Moto3 Jack Miller KTM

V posledním kole se tedy bojovalo o vítězství v šestičlenné skupině, ze které se dokázal v posledních zatáčkách lehce odpoutat Australan Jack Miller, jenž nakonec s náskokem několika metrů zvítězil. Na druhém místě dojel do cíle mladý Alex Marquez, kterého následoval třetí Efren Vazquez. Pětici nejlepších doplnil čtvrtý Miguel Oliveira a pátý Alex Rins.

Alex Marquez měl vítězství nadosahAlex Marquez měl vítězství nadosah

Náš Jakub Kornfeil jel na za čátku závodu chvíli i třetí. Pak se celý závod držel ve vedoucí grupě, kde se držel cca mezi 5. až 8. místem. V závěru závodu se udržel nejrychlejších v souboji o pódium, nicméně cílem nakonec projel na 6. pozici, když od vítězného Millera ho dělilo pouze 0,586 sekundy. I tento výsledek je ale obrovským příslibem, protože pole třídy Moto3 je letos neskutečně našlapané a vyrovnané a Kuba dnes ukázal, že patří mezi ty nejlepší!!!

Karel Hanika, startující do své vůbec první Grand Prix, jel celý závod na bodovaných pozicích. Na pro něj novém okruhu odvedl vynikající práci a ve svém prvním světovém závodě si vyjel dva body, když cílem projel na 14. pozici, navíc na nováčka s opravdu minimální ztrátou pouhých jedenácti sekund na vítěze.