První závod sezony ve Světovém poháru Superstock 1000 má za sebou český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati.

První závod sezony ve Světovém poháru Superstock 1000 má za sebou český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati. Ve Španělsku na okruhu v Aragonu vybojoval páté místo, ze kterého také startoval. Tento výsledek se ale nerodil lehce.

V sobotní kvalifikaci zajel Ondřej Ježek pátý nejrychlejší čas a na roštu stál ve druhé řadě. Start se ale nevydařil a český jezdec se propadl na desáté místo. „Zazlobil mě lunch control a po zadním kole to moc rychle dopředu neujíždí,“ vysvětlil Ondra.

Ondřej Ježek

První tři kola pak předjížděl pomalejší jezdce. Když se před ně dostal, začal svou stíhací jízdu za vedoucí pěticí. „Podařilo se mi je sjíždět, ale nakonec jsem dojel a předjel jen Staringa,“ dodal Ondra, který je s pátým místem spokojený.

„Závod hodnotím pozitivně. Škoda toho startu, ale poté jsem byl nejrychlejší na trati. Bylo to pro nás první seznámení s novou elektronikou, takže jsme spíše testovali. Jsem přesvědčen, že v Assenu to bude zase jiná písnička. Šampionát je velmi vyrovnaný a každý závod může skončit úplně jinak. Jedenáct bodů beru jako dobrý vstup do šampionátu,“ uzavřel Ondra.

Zvítězil Ital Tamburini s BMW před svým krajanem Savadorim na Aprilii. Třetí místo bral Coghlan s Yamahou. Ondrův týmový kolega Marc Moser po startu z 32. místa skončil na 16. místě. Další závod se jede už příští týden na okruhu v Assenu.